Bytera bilgilerinizin güvenliği ve kesintisiz bir ortamda sürekli ulaşılabilir olması için, sektördeki en üst düzey datacenter firmaları ile iş ortaklığı anlaşmaları imzalamıştır. Sizin için en kaliteli ve ekonomik hizmeti sunan datacenter firmasını seçer ve düzenli olarak denetler. Sizin adınıza gerekli tüm kontrolleri yapar.

Sunucu Barındırma

Bytera’nın barındırma çözümleri yüksek sayıda sunucularınızı zorlanmadan yönetmenizi sağlar.Ek bir yatırım yapmanıza gerek kalmadan enerji maliyetlerinizi azaltarak sunucularınızı barındırabilir, yüksek hızda güvenli erişim sağlayabilirsiniz.

 

Sunucu Kiralama

Bytera’nın sunucu kiralama hizmetinden faydalanarak ilk yatırım maliyetine gerek olmadan ihtiyacınız doğrultusunda belirleyeceğiniz sunucuları kiralayabilir, datacenterımızda barındırabilirsiniz.

 

Disaster Recovery

Hem doğal hem de teknik altyapıdan kaynaklanabilecek deprem, sel, yangın, elektrik altyapısı gibi problemlerden etkilenmek istemeyen; operasyonlarını olağanüstü durumlarda da devam ettirme zorunluluğu bulunan, veri ve zaman kaybına uğramak istemeyen kurum ve şirketlerin işlerine ve operasyonlarına kesintisiz ve kayıpsız devam edebilmeleri için, Bytera bünyesinde kiralanan veya barındırılan sistemler, yurt içinde ve yurt dışında, farklı loksyonlarda, anlık senkronizasyon ve yedekleme işlevleriyle güvenli ve kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir. 

Kriz Durumu Planı ve kullanılacak teknolojiler tamamen ihtiyaçlarınıza özel olarak belirlenir. Yapılan plan doğrultusunda periyodik testler yapılarak sistem iyileştirilir.

Olağanüstü bir durumda belirlenen SLA doğrultusunda Kriz Merkezi devreye girer ve sistemleriniz en kısa zamanda yeniden çalışır hale getirilir.

Kriz Merkezi, felaketin etkileri tamamen giderilene kadar hizmet vermeye devam eder.

Verilerinizin yedeklenerek fiziksel olarak güvenli bir alanda saklanması sayesinde olağanüstü durumda iş sürekliliğini ve performansını garanti altına alarak bilgi kaybını önlersiniz.

 

Backup (Yedeklilik) Hizmeti

ByteraBackup hizmeti ile, sunucularınızda ve sisteminizde oluşabilecek olası donanım arızalarına karşı gerekli yedeklemeler yapılarak, sistemin çalışır halde kalması sağlanmaktadır. Bytera bu hizmeti de sizin adınıza projelendirip yönetir.

 

Cloud (Bulut) Hizmeti

Cloud (Bulut) Sunucular, fiziksel sunucular üzerine kurulan özel bir işletim sistemi ortamında; sanallaştırma teknolojisi sayesinde RAM, CPU, depolama, görüntüleme birimi ve ağ bağdaştırıcısı ve benzeri kaynakları birbirinden bağımsız ve izole şekilde çalışan sanal sunuculardır.

Cloud sunucularda; CPU hızı ve CPU soket/çekirdek miktarı, RAM boyutu ve disk sayısı/boyutu, server online/offline durumda iken ayarlanabilir ve tüm işletim sistemlerini destekler. Bu yüzden Cloud sunucular disk arızası, güç kesilmesi ve benzeri durumlardan etkilenmez. 

Bytera altyapısında çalışan Cloud Sunucular, VMware vCenter Platformunda, CISCO Marka High-End Sunucular, Juniper Marka Network Ürünleri ve EMC VNX Serisi Depolama Cihazları ile % 100, anlık yedekli hizmet vermektedir.

Bytera Cloud altyapısı tamamen süreklilik ve yedeklilik kriterleri göz önünde bulundurularak kurulmuştur.